O mnie

Trudno jest opisać siebie w kilku zdaniach więc może zrobię  to w formie auto wywiadu.

Kim jesteś ? Jak masz na imię?

Mam na imię Robert, jestem trzeźwiejącym alkoholikiem.

Od kiedy nie pijesz?

Od lipca 2015 r. poddałem się wtedy terapii odwykowej która trwała rok. Najważniejszym, a przynajmniej jednym z najważniejszych jej momentów było uznanie swojej bezsilności wobec alkoholu.

Po co stworzyłeś Odwykowo pl. ?

Terapia nauczyła mnie zdrowego egoizmu warto zadbać o siebie i o swoje potrzeby. Moja potrzeba dzielenia się z kimś swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu alkoholizmu narodziła się spontanicznie. W ostatnim czasie zgłosiło się do mnie dwóch znajomych z zapytaniem jak ja to robię że nie piję? czy można być szczęśliwym człowiekiem żyjąc ze świadomością że się już nigdy nie na piję? Obydwaj ci znajomi nadużywają alkoholu, czy są alkoholikami nie mi to oceniać, jedno jest pewne to był bodziec do działania poprzez tą stronę chcę dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Wiem jak trudno jest podejść do kogoś i spytać wprost jak to jest być niepijącym alkoholikiem, wiem również jak trudno jest przekroczyć próg ośrodka terapeutycznego i właśnie dlatego powstało Odwykowo pl nie po to byś przeczytał o tym czym jest alkoholizm tu nie chodzi o regułki i definicje tu chodzi o ludzi, nasze relacje, przeżycia i to co się dzieje w naszym życiu gdy pijemy alkohol i gdy przestajemy pić. Dzięki tej stronie masz mieć lepszy wgląd w samego siebie, a ja dołożę wszelkich starań by ci to ułatwić.

Ile masz lat i jak długo piłeś?

Mam 35 lat alkohol regularnie zacząłem pić w wieku 20 lat. W 2009 r. w psychicznie ciężkim stanie pierwszy raz wylądowałem na detoksie. Stwierdzono u mnie toksyczne uszkodzenie wątroby i nadciśnienie tętnicze.Uświadomiłem sobie wtedy też że jestem uzależniony od alkoholu, jednak kilka miesięcy później wróciłem do nałogowego picia. Z każdym kolejnym rokiem moje uzależnienie przybierało na sile, by w końcu rozłożyć mnie na łopatki sześć lat po pierwszym odtruciu.Tak więc przeżyłem czternaście lat w alkoholowym zamroczeniu.